Як лікувати тремор рук

Крім генетичної схильності, причинами тремору можуть бути захворювання нервової системи, порушення в роботі щитовидної залози, бічний аміотрофічний склероз, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, алкоголізм.

Доброякісний тремор, який не має видимої причини, найбільш поширений. Його називають сімейним, юнацьким тремором. Виникає він зазвичай у підлітковому чи юнацькому віці. Починається цей тремор спочатку з однієї руки, а потім поширюється на іншу. Можливе приєднання тремору голови, підборіддя, ніг. При цьому людина може писати, тримати ложку та інші предмети. Посилюється тремор при хвилюванні, вживанні алкоголю. Тремтіння сильніше виражене, якщо руки витягнуті вперед. Лікування цього виду тремору зазвичай не потрібне. За дуже значного тремтіння лікар може виписати пропранолол або примідон. Якщо тремтіння виникає тільки при емоційній напрузі, то обмежуються рідкісним прийомом препаратів із заспокійливою дією за півгодини до провокації.

Постуральний тремор може виникати при підвищеній тривожності, гіперфункції щитовидної залози. Цей вид тремору провокують алкогольну або наркотичну абстиненцію, передозування деяких лікарських засобів, отруєння хімічними речовинами. Інтенційний тремор спостерігається при ураженні мозочка, що відповідає за рівновагу. Цей вид відрізняється грубими великорозмашистими рухами, що виникають при русі. У спокої тремтіння відсутнє.

Лікування тремору полягає в терапії основного захворювання та призначенні протисудомних препаратів. Найчастіше це тривале лікування, з невеликими перервами. Подібні препарати можуть на початку терапії викликати сонливість, апатію, загальну слабкість.

При легких видах тремору рук може допомогти народна медицина. Потрібно змішати в рівних частинах сухе подрібнене коріння синюхи, шипшини, траву собачої кропиви, звіробою, меліси, м’яти перцевої, шишки хмелю і листя розмарину. 50 г цієї суміші залити 500 мл горілки і наполягати в темному місці 21 день, струшуйте вміст. Потім процідити та приймати по 2 краплі тричі на день до їди. Курс лікування – 2 місяці, перерва на місяць. Лікуватись потрібно протягом року.

Щоб поліпшити свій стан і взяти тремор під контроль, потрібно навчитися розслаблятися. У цьому можуть допомогти способи зворотного біологічного зв’язку, релаксації м’язів та інші прийоми, спрямовані на зменшення стресу. Необхідно обмежити споживання кофеїну, оскільки має здатність посилювати тремор. Дуже важливим є систематичний, повноцінний сон.

Можна послабити прояви тремору рук, застосовуючи вантажі. Прикріпіть манжету вагою до одного кілограма до зап’ястя або до ліктя на деякий час. Це створить невелику втому в м’язах і тимчасово зменшить тремтіння.