Як купити покривало

Щоб ліжко не виглядало надто масивно в невеликій спальні, вибирайте покривало в тон стін та підлоги, при цьому уникайте блискучих тканин холодних квітів.

Згадайте, на який бік світла виходять вікна спальні. Для північних кімнат краще віддати перевагу покривала теплого золотистого або персикового кольору. Якщо в спальні часто буває прохолодно, підбирайте теплі тони: жовтий, рожевий, помаранчевий, ніжні кремові або нейтральні відтінки.

Щоб додати спальні колорит, варто купити покривало з рослинним малюнком, квітковим візерунком, сюжетними замальовками, орнаментами в стилі «етно», геометричним візерунком, звіриними мотивами. Зверніть увагу, що при цьому воно має створювати єдиний гармонійний ансамбль з іншими текстильними елементами: шторами, килимом, оббивкою м’яких меблів і т.д.

Якщо ви любите часто перетворювати інтер’єр – купіть двостороннє покривало, ви зможете змінювати колір свого ліжка хоч щодня. Сучасні виробники пропонують також симбіоз покривала з ковдрою, тому ви зможете добре заощадити, якщо оберіть таке рішення.

Обережно поставтеся до таких елементів оздоблення, як оборки, складки, шнури, кулони, фестони, підзори, люверси, банти тощо. Поєднуючись з меблями та іншими елементами декору, вони можуть підкреслити витонченість стилю, але неправильний підбір, надмірність в прикрасах можуть зробити спальню надто ляльковою та химерною, підкреслюючи поганий смак дизайнера.

Якщо вам хочеться бачити ліжко завжди акуратним і рівним, вибирайте стьобане покривало. За рахунок своєї пухкості воно добре приховує всі нерівності на ліжку, звичайним тонким покривалом або пледом вам такого ефекту ніколи не досягти.

Виберіть матеріал, з якого буде виготовлено покривало, при цьому звертайте увагу не тільки на колір і фактуру, а й на довговічність використання, можливість прання, стійкість до утворення плям, а також на те, чи воно сильно помається. Дуже стильно виглядають покривала з шовку, льону, плюшу, жаккарда, сатину, при цьому вони можуть бути прикрашені оздобленням з мережива або хутра.